W ostatnim czasie, przy Żabiej Kładce prowadzącej na Wyspę Słodową zniknęły barierki budowlane z terenu, gdzie powstała niecodzienna inwestycja. Dwa gmachy mieszkalne są obecnie wykańczane w środku a teren wokół sprzątany.
Bulwary Drobnera - tak nazywa się zbudowany kompleks, gdzie prace zmierzają do końca. Budząca spore emocje inwestycja zaskoczyła wrocławian. Pomysł wyburzenia części budynku dawnej szkoły i dobudowania, do jej elewacji nowej architektury, to niecodzienny pomysł i możliwe, że jedyna szansa na ocalenie choćby części budynku pierwotnie tu stojącego. Czy to się udało?
Ocalona elewacja w nowej architekturze
Zaproponowana przez Major Architekci koncepcja wykorzystania starej ściany dawnej szkoły w nowym budynku nie jest jedyną niespodzianką w tym projekcie. W tej propozycji wiele zaskakuje. Wykorzystanie zabytkowego frontu z nowoczesną bryłą rytmicznie podzieloną oknami, wielkość okien z framugami w złotym kolorze, ale też układ mieszkań, które można modyfikować.
Jak modyfikować? Inwestor tłumaczy, że sąsiadujące ze sobą lokale dzięki zastosowaniu architektonicznej technologii można połączyć i tym samym zwiększyć powierzchnię pojedynczego mieszkania.
Tłumaczy też, że kluczowe znaczenie w obu budynkach ma światło, którego z pewnością nie zabraknie w mieszkaniach. Okna w każdym pomieszczeniu sięgają od podłogi do sufitu. A z każdego z nich jest wyjście na taras bądź loggie.
Kontrastujący z otoczeniem kompleks budynków wykonany został z betonu o fakturze przypominającej naturalny kamień.
Mieszkania przy Drobnera są już w sprzedaży
Mieszkania wykończone mogą być pod klucz według trzech wzorów zaproponowanych przez architektów – naturalny, nowoczesny i klasyczny.

W obu bliźniaczych budynkach znajdzie się 154 mieszkań o powierzchni od 25 m.kw. do 87 m.kw. z możliwością zwiększenia metrażu przez połączenie sąsiadujących lokali. Dostępny będzie także dwupoziomowy parking na 103 miejsca i stacja ładowania pojazdów elektrycznych.
W budynku przewidziano też strefy usługowe, a części wspólne ozdobione będą lustrzanymi obiektami Oskara Zięty - wrocławskiego artysty o światowej sławie (rzeźba na Wyspie Daliowej to jego dzieło).
Nowy termin zakończenia zadania przewidziano na II kwartał 2023 r.