Technologia robotów chirurgicznych, jak da Vinci, znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny, w tym w urologii, chirurgii ogólnej, ginekologii, kardiologii oraz laryngologii. Wysoka precyzja, jaką oferuje, stanowi nieocenione wsparcie dla chirurgów, umożliwiając przeprowadzanie skomplikowanych operacji z minimalnym ryzykiem dla pacjenta.
Czy roboty zastąpią chirurgów?
Czy w przyszłości roboty całkowicie zastąpią chirurgów? Zdaniem ekspertów, w tym prof. Tomasza Szydełki, odpowiedź jest jednoznaczna - nie.
Cyfryzacja w medycynie - krok w przyszłość
Cyfryzacja to drugi kluczowy element nowoczesnej medycyny. Wrocławski szpital uzyskał grant w wysokości 27 milionów złotych, który zostanie przeznaczony na rozwój medycyny cyfrowej. Dzięki niemu możliwe będzie maksymalne wykorzystanie danych zdrowotnych pacjentów, co znacząco poprawi skuteczność leczenia.
Galeria zdjęć
- Dzięki cyfryzacji możemy optymalizować opiekę nad pacjentem oraz znacząco poprawić wyniki leczenia, szczególnie w obszarach takich jak choroby rzadkie czy kardiologia - mówi dr Agnieszka Matera-Witkiewicz, koordynatorka projektu.
Dzięki platformie E-konsylium możliwe będzie przeprowadzanie zdalnych konsultacji kardiologicznych i onkologicznych, które umożliwią lekarzom szybkie i precyzyjne diagnozowanie pacjentów, bez względu na ich lokalizację.
Wielkie pieniądze na onkologię
Uniwersytecki Szpital Kliniczny pozyskał również 171 mln zł na budowę nowego ośrodka, który pozwoli na konsolidację świadczeń́ onkologicznych w USK przy ul. Borowskiej. Placówka ma stać się ośrodkiem, w którym pacjenci znajdą nie tylko pomoc medyczną, ale również wsparcie psychologiczne i edukację na temat zdrowego stylu życia.
Jest umowa na Zintegrowane Centrum Pediatryczne
USK we Wrocławiu ma za sobą już pierwsze formalności związane z budową Zintegrowanego Centrum Pediatryczne. Niebawem chcą ogłosić przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie centrum.
autor: Karina Gut