wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza:

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław się szczepi
  4. Koronawirus we Wrocławiu [SERWIS SPECJALNY]
  5. Aktualności
  6. Debata naukowców: Nowe perspektywy w erze Covid-19

Academia Europaea zaprasza we wtorek, 26 stycznia, od godziny 13.00, na seminarium naukowe online, poświęcone nowym perspektywom w erze Covid -19.

Reklama

Webinar  będzie składać się z wystąpień członków Academia Europaea, którzy niedawno opublikowali artykuły na temat różnych biomedycznych aspektów COVID-19.

Prezentacje planowane podczas wtorkowego webinaru dotyczą szerokiego zakresu zagadnień, m.in. genetyki choroby, sposobu wnikania wirusa do komórek, cichej hipoksemii - która powoduje nieskompensowane niskie poziomy tlenu we krwi, a także tego, jak zrozumieć psychiatryczne aspekty COVID-19. Po krótkich prezentacjach odbędzie się sesja dyskusyjna, moderowana przez Ole Petersena, wykładowcę uniwersytetu w Cardiff.

Seminarium skierowane jest do międzynarodowej publiczności, w szczególności do naukowców, studentów medycyny i specjalistów z zakresu opieki zdrowotnej i biomedycyny.

Prelegenci:

  • Ole Petersen – profesor fizjologii w katedrze nauk biologicznych na uniwersytecie w Cardiff, wice-prezydent Academii Europaea i dyrektor Academia Europeae Cardiff Knowledge Hub w Walii;
  • Valerie O’Donnell - profesor biochemii i współdyrektor instytut badań odporności Uniwersytetu w Cardiff;
  • Guiseppe Novelii - profesor genetyki medycznej i były przewodniczący Fundacji Medycznej im. Giovanii Lorenziniego;
  • Jose Lopez Barneo - profesor fizjologii medycznej i biofizyki, były dyrektor Instytutu Biomedycyny w Sewilli;
  • Bernard Rossier - profesor i były dyrektor wydziału farmakologii i toksykologii oraz były dziekan wydziału biologii i medycyny uniwersytetu w Lozannie;
  • Alex Verkhratsky  - profesor neuropsychologii na uniwersytecie w Manchester.

Link do rejestracji dla chętnych do udziału w seminarium.

Academia Europaea to paneuropejska naukowa instytucja pozarządowa, która skupia naukowców oraz stypendystów, głównie z Europy, ale także z innych regionów świata, dążąc do rozpowszechnia wiedzy, nauki oraz badań. Gromadzi ponad cztery tysiące członków, w tym również 72 laureatów Nagrody Nobla z różnych dyscyplin naukowych. Łączy wiodących badaczy z takich dziedzin, jak: nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne, biologiczne, matematyczne i fizyczne. Główną siedzibą Akademii jest Londyn.

Academia Europaea Wrocław Knowledge Hub działa od grudnia 2011 r. Było to pierwsze biuro, które powstało poza Londynem. Głównym założeniem aktywności Centrum Wiedzy Academia Europaea jest promowanie nauki oraz Wrocławia jako międzynarodowego ośrodka naukowego. Wrocławski oddział Akademii daje możliwość wymiany wiedzy pomiędzy badaczami i integruje środowisko naukowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl