Wrocławski projekt Lelefant dla integracji dzieci
Pamiętacie Brave Kids? Międzynarodowy, ale realizowany we Wrocławiu, projekt Lelefant jest właśnie prowadzony przez producentów, artystów i aktywistów niegdyś działających w Brave Kids. Inicjatywa od lat łączy młodych ludzi oraz artystów, pedagogów, ludzi teatru, cyrku, tańca, osoby o różnych narodowościach podczas wydarzeń i warsztatów. „Niezależnie od kraju pochodzenia czy wieku znajdujemy wspólny język podczas zabaw, gier, twórczej ekspresji i działania” – podkreślają organizatorzy.
Przegląd artystyczny „Za kurtyną” już 5 maja
Nowym projektem Lelefant jest przegląd „Za kurtyną”, w którym wystąpią dzieciaki z tzech wrocławskich osiedli. Co ciekawe, spektakle są przygotowywane według edukacyjnej myśli „dzieci uczą dzieci”, w której dzieci uczą się nawzajem, dzieląc się swoją własną wiedzą i umiejętnościami.
– Głównym celem tej metody jest rozwijanie umiejętności społecznych, takich jak empatia, cierpliwość, komunikacja i umiejętność współpracy – tłumaczy Iwona Frydryszak z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja.
Efekt? 3 wrocławskie osiedla (Brochów, Złotniki i Kowale), 3 grupy młodych osób i ich 1 wspólny cel – przygotowanie spektaklu dla 400-osobowej widowni, który już w piątek 5 maja o 11.00 w Impart Centrum (w dawnej Filharmonii Wrocławskiej przy Piłsudskiego 19).
Bilety na przegląd kosztują 9 zł, a można je zamówić pisząc na maila biuro(at)faefoundation.art
Peruwiański cyrk „Arena y Esteras” we Wrocławiu
Oprócz spektakli grup dziecięcych z Brochowa, Złotnik i Kowali na wrocławską publiczność czekać będzie również cyrk z Peru o nazwie „Arena y Esteras", który zaprezentuje swoje niezwykłe talenty.

Niedawno członkowie zespołu z przedmieść Limy świętowali 31-lecie działalności. Peruwiański cyrk (co istotne, bez zwierząt) angażuje się w lokalną politykę i zwraca uwagę na zmiany społeczne w poszanowaniu praw człowieka, tożsamości kulturowej, rdzennej ludności. Hasło przewodnie grupy brzmi „O prawo do uśmiechu!”.
W programie, który prezentują na całym świecie, zamiast skupiać się na klasycznych akrobacjach, stawiają na bardziej teatralne podejście do swoich spektakli. Wrocławianie o 17.30 obejrzą 45-minutowy spektakl związany z tematyką ochrony środowiska, zmian klimatycznych i potrzebą dbania o naturę.
Bilety kupicie za 10 zł na stronie Kicket.