

Fot. przed: Wrocław Rozmawia, po: Andrzej Skobejko
Fragment podwórka przed konsultacjami:
- nierówna i nieutwardzona nawierzchnia, brak wyznaczonych miejsc postojowych, brak zieleni, brak oświetlenia, śmietniki stojące pod płotem.
To samo miejsce po konsultacjach:
- wyznaczone ciągi komunikacyjne, nawierzchnia dróg z kostki ale przepuszczająca wodę, wyznaczone miejsca parkingowe, pod płotem trawnik zabezpieczony niskim płotkiem, zamontowane latarnie.
To podwórze na Nadodrzu, w ścisłym centrum miasta. Z trzech stron otaczają je budynki (na północy – szkoła podstawowa), od czwartej, zachodniej, można tu wjechać autem. Wpisane zostało do rejestru zabytków jako element historycznego układu urbanistycznego.
Praktycznie nie ma zieleni, za wyjątkiem 3 drzew. Zimą więc trochę depresyjnie, a latem – gorąco i się kurzy. Niedobrze też trafić tu po deszczu: gdzieniegdzie leżą nierówne fragmenty chodnika i betonu, miejscami jest po prostu ziemia. Do tego stoją duże pojemniki na śmieci, a w wielu miejscach parkują auta. Warto zadbać, by było tu bardziej zielono i by był większy porządek. Szczególnie, że na wniosek mieszkańców remont podwórza został uwzględniony w budżecie Miasta na 2020 r. z inicjatywy Radnej Jolanty Niezgodzkiej.
W czasie pandemii udało się porozmawiać przez media społecznościowe z kilkoma osobami, które żyją w okolicy. Zależy nam też na Twoim zdaniu!
Zmieńmy razem to podwórko – powiedz, co, Twoim zdaniem, jest potrzebne, by było tu praktycznie i przyjaźnie. Weź udział w e-spotkaniu, wyraź opinię przez e-formularz, a przede wszystkim odwiedź punkt konsultacyjny na podwórzu (szczegóły: tutaj)!
Konsultacje trwają do 6 lipca 2020 r. (poniedziałek)
Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy z Fundacją Dom Pokoju w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerami konsultacji są Rada Osiedla Nadodrze oraz grupa Nowe Nadodrze.