Redakcja www.wroclaw.pl,
Edytuj w ACMS
W perspektywie ok. 10-ciu lat, miasto chciałoby zorganizować w niej m.in. muzeum komunikacji miejskiej. Swoje miejsca znalazłyby tutaj organizacje pozarządowe i – wszystko na to wskazuje – instytucje kultury. W jednym z budynków powstałaby osiedlowa hala targowa, a na teren dawnej zajezdni wprowadzono by więcej zieleni. Na razie to śmiały pomysł. W budżecie miasta nie ma na taką inwestycję środków. Planowanie trzeba jednak rozpocząć już dzisiaj. W kwestii finansów, pojawiło się także przysłowiowe światełko w tunelu.
Teren zieleni z kortami tenisowymi przy ul. Pułtuskiej 13 będzie otwarty, dostępny dla wrocławian i pozostanie zieloną strefą. Trwają konsultacje społeczne poświęcone jego przyszłości.
Weź udział w konsultacjach społecznych. Uwagi i opinie przyjmowane są do 25 czerwca 2021 r.
Weź udział w konsultacjach społecznych. Uwagi i opinie przyjmowane są do 25 czerwca 2021 r.
Wrocław i 37 sąsiadujących z nim gmin pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności. To strategia, której zadaniem jest ułatwienie życia mieszkańcom m.in. poprzez łatwiejszy dostęp do transportu. Weź udział w drugim etapie konsultacji.
Zapoznaj się z raportem konsultacji dotyczącym urządzenia północnej części parku Krzyckiego.
To mieszkańcy są ekspertami w sprawach, które dotyczą ich bezpośrednio. Dlatego jednostki miejskie odpowiedzialne za inwestycje konsultują z wrocławianami ich ostateczny kształt. W tym roku takie konsultacje społeczne będą dotyczyły ponad 30 tematów. Dzięki zebranym uwagom i opiniom, działania miasta trafniej odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Przykłady? Oto one.
Trwają konsultacje społeczne poświęcone programowi ochrony środowiska (POŚ) na lata 2021-2025, z perspektywą do 2030 r. Do czego potrzebny jest miastu taki dokument i co się w nim znalazło?
Zapoznaj się z raportem konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji we Wrocławiu.