wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza:

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Zakończone konsultacje
  5. 2023
  6. Jak zazielenić podwórko przy Nowowiejskiej 18–32?
  7. Zazieleniamy podwórko na Nowowiejskiej 18–32? [KONSULTACJE SPOŁECZNE]
Kliknij, aby powiększyć
Domek na jesionie. Grafika ilustracyjna Rys. Katarzyna Domżalska
Domek na jesionie. Grafika ilustracyjna

Do 21 września 2023 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jak zazielenić podwórko przy Nowowiejskiej 18–32? Inicjuje je Zarząd Zasobu Komunalnego. Zachęcamy do udziału w nich i do wyrażenia swojej opinii.

Śródmiejski gigant

Podwórko, o którym we wrześniu będziemy rozmawiać, jest jednym z największych na Ołbinie. Leży na granicy z Nadodrzem, w kwartale ulic Nowowiejskiej, Żeromskiego, Daszyńskiego i Jedności Narodowej. Przed II Wojną Światową było gęsto zabudowane. Dziś znajdziemy tu m.in kilka ozdobionych muralami oficyn, Środowiskowy Dom Samopomocy, czy instalację “Domek na jesionie”. Dzięki środkom z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego obok nich może pojawić się nowa zieleń i mała architektura.

Wrocławski Budżet Obywatelski w działaniu

Konsultowana propozycja zazielenienie podwórka powstaje dzięki inicjatywie mieszkańców i mieszkanek Wrocławia, którzy połączyli siły w ramach udziału we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Projekt o numerze 118, nazwany “Zieleń to życie, ruch to zdrowie - Gajowice, Maślice, Ołbin i Zakrzów - parki, rekreacja i zieleń w całym mieście” został wybrany do realizacji dzięki 6 335 głosom osób z całego miasta! Liderem projektu jest Marek Kozioł.

Dla mieszkańców i mieszkanek podwórka, a także całego Ołbina, realizacja projektu oznaczać będzie budowę bioróżnorodnej, zielonej enklawy. Na podwórku posadzone zostaną krzewy i drzewa. Towarzyszyć im mają elementy małej architektury.

Czego dotyczą konsultacje społeczne?

W czasie konsultacji będziemy rozmawiać o tym, jak powinno wyglądać zagospodarowanie zieleni na podwórku, oraz na jakie elementy małej architektury powinna zdecydować się projektantka. Omówimy projekt zieleni i nowych nasadzeń. Przedyskutujemy potrzeby mieszkańców i mieszkanek, tak, by odświeżone podwórko jak najlepiej odpowiadała na ich potrzeby.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje trwają do 21 września (czwartek). 7 września (czwartek) o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne z projektantką i przedstawicielkami Zarządu Zasobu Komunalnego w Domu Edyty Stein. Zaplanowany został też spacer konsultacyjny po podwórku, który odbędzie się 9 września (sobota), o 12:00. Miejsce zbiórki to Domek na jesionie. 

Przez cały okres trwania konsultacji, czyli od 31 sierpnia do 21 września będzie można wypowiedzieć się za pomocą e- formularza.

Konsultacje z młodymi

Do udziału w konsultacjach zapraszamy również młodych mieszkańców i mieszkanki Wrocławia. Podczas spaceru 9 września odbędą się dedykowane mieszkającym na podwórku dzieciom warsztaty. Wspólnie zaprojektujemy podwórko i spiszemy rekomendacje, które pomogą projektantce w przygotowaniu ostatecznego planu. 

We współpracy ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol zorganizowane zostaną także warsztaty dla młodych mieszkańców i mieszkanek osiedla. 

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Masz szczególne potrzeby?

Jako organizatorom zależy nam, aby w konsultacjach mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Jeżeli masz specjalne potrzeby, napisz do nas (adres: konsultacje(at)feps.pl ) najpóźniej 5 dni przed planowanym wydarzeniem, postaramy się zapewnić Ci możliwość udziału w konsultacjach społecznych. 

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl