Tym razem wszystkie gonitwy dnia rozegrane zostaną na dystansach płaskich. Począwszy od najkrótszego, sprinterskich 1400 metrów, poprzez partynicki 1907 metrów (data powstania toru) aż po najdłuższy - 2200 metrów, przy którym maszyna startowa ustawiana jest vis a vis trybuny.
Do wyścigów zgłoszono 52 konie
Dwie spośród siedmiu zaplanowanych, to gonitwy uczniowskie, w których biorą udział jeźdźcy nie mający na koncie więcej niż 25 zwycięstw. W tych gonitwach obowiązuje też zakaz używania bata. Wyniki gonitw uczniowskich zaliczają się do osobno punktowanego cyklu – Czempionatu Gonitw Uczniowskich. W związku z powyższym na starcie zamelduje się czołówka młodych jeźdźców na czele z prowadzącymi obecnie: Oskarem Nowakiem i Nikolą Cyrkler.
Jak zawsze publiczność może liczyć na atrakcje towarzyszące
Tradycyjnie będzie możliwość przejażdżki na kucykach dla najmłodszych. W programie znalazły się też kolejne tury oprowadzania po stajni z instruktorem (obowiązują wcześniejsze zapisy przez stronę bilety.torpartynice.pl).
W niedzielę na torze przed trybuną główną stanie wyjątkowa wystawa przygotowana przez Centrum Historii „Zajezdnia”. „Pielgrzymka nadziei” to ekspozycja powstała na podstawie zdjęć z archiwum Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” wykonanych przez fotografa Romualda Sołdka. Dokumentuje wizytę papieża Jana Pawła II we Wrocławiu, którą odbył w 1983 roku. Wtedy też na partynickim torze odprawiono mszę świętą, w której uczestniczyło około 1 000 000 wiernych.
Półkolonie jeździeckie w trakcie wakacji
Niedzielny mityng będzie jednocześnie ostatnim dniem wyścigowym przed wakacyjną przerwą. Wyścigi powrócą na Partynice 12 sierpnia.
W międzyczasie wrocławski tor zaprasza do wzięcia udziału w półkoloniach jeździeckich dla dzieci w wieku 7-13 lat.