Nr projektu Nr projektu 185
PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł
Aktywnie wśród zieleni - północ i wschód Wrocławia [WBO. 2023]
zieleń/rekreacjaKategoria
3 000 000 złBudżet zgłoszony
Projekt nie bierze udziału w głosowaniu Status
oddanych głosów
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ szacunkowy koszt wskazanego we wniosku zakres przekracza maksymalną dla projektów WBO 2023 kwotę 3 000 000 zł. W związku z tym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 109, 150, 151, 185 i 224.
Opis projektu
Projekt ma na celu wykorzystanie potencjału rekreacyjnego terenów zielonych znajdujących się na płn i wsch Wrocławia. 1) Pawłowice - kontynuacja prac po płn stronie jeziora w zakresie, m.in. przedłużenia ścieżki do „rybaczówki”, wytyczenia ciągu od ul. Sasankowej, wybudowania pomostu, rozbiórka istniejącego budynku i wykonanie projektu nowego obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu, cd. rewitalizacji plaży.
2) Zakrzów - teren leżący u zbiegu ul. Wilanowskiej i Siedzikówny. Przyłączenie wydeptanych ścieżek do alejki od str. parku, dosadzenie zieleni, montaż zdroju.
3) Psie Pole - poprawa stanu ścieżki przecinającej skwer przy Bierutowskiej przy białym bloku, zieleń
4) stworzenie nowego, interaktywnego szlaku turyst. na wsch. miasta.
Uzasadnienie projektu
Tereny zielone, które znalazły się w projekcie, wymagają doposażenia, aby mieszkańcy mogli w pełni wykorzystać ich potencjał. W przypadku terenów znajdujących się na Psim Polu i Zakrzowie chodzi gł. o poprawienie komfortu na ciągach pieszych i wprowadzenie większej ilości zieleni, która jest tak bardzo potrzebna w mieście. W przypadku Pawłowic kolejny etap inwestycji przy jeziorze podniesie atrakcyjność tego miejsca i pozwoli jeszcze lepiej wykorzystywać go na inicjatywy lokalne. Co do stworzenia i oznakowania szlaku biegnącego od Strachocina do Zalesia - we Wrocławiu wciąż mało jest tego typu atrakcji z miejscami do odpoczynku, tablicami edukacyjnymi, zdrojami i stacjami naprawy rowerów. Będzie to ciekawy sposób na poznanie naszego miasta.
Grupa beneficjentów projektu
Będą to głównie mieszkańcy północnej i wschodniej części Wrocławia: Psiego Pola-Zawidawia, Pawłowic, Strachocina, Swojczyc i Wojnowa, Bartoszowic i Zalesia
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
ok. 50 tys. aktywnych mieszkańców Wrocławia i turystów. Rodziny z dziećmi oraz osoby uprawiające aktywność fizyczną, zamieszkujące na ww. osiedlach.
Elementy projektu
1 x Ścieżka utwardzona z elementami drewnianymi 300 mb
11 x Ławki, siedziska
5 x Stojaki na rowery
1 x Pomost mały "rybaczówka" wraz z konstrukcją
1 x Ogrodzenie drewniane 100 mb (odnowienie lub wymiana na nowe)
16 x tablica informacyjna
11 x stacja naprawy rowerów
5 x zdrój wodny
3 x stoły i ławki do odpoczynku (komplety)
3 x utwardzone ciągi piesze (mineralne lub kamienne) Zakrzów, Psie Pole
Lokalizacja
projekt ponadosiedlowy Lokalizacja
Psie Pole-Zawidawie, Strachocin-Swojczyce-Wojnów, Pawłowice, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Zacisze-Zalesie-Szczytniki Osiedle
Lokalizacja szczegółowa brak.
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ szacunkowy koszt wskazanego w formularzu poprawkowym zakresu przekracza maksymalną dla projektów WBO 2023 kwotę 3 000 000 zł. W związku z tym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.