Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
W zielonej okolicy przy ul. Rędzińskiej powstał Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt. Będzie to dom socjalny dla uratowanych psów, a w przyszłości być może również kotów, w którym każdy może zostać opiekunem tymczasowym. Skąd pomysł?
Zobacz w galerii zdjęć, jak wygląda dom socjalny dla zwierząt.
Stworzyli dom socjalny dla zwierząt na Maślicach
W ubiegłym roku kupili dom do remontu przy ul. Rędzińskiej. Przez rok remontowali go przy pomocy wolontariuszy, firm i różnego rodzaju akcji. Ogłosili też zbiórkę w internecie.
- Dziś możemy powiedzieć, że się udało. Mamy trzy, duże w pełni wyposażone, ok. 20-metrowe pokoje, w których można zamieszkać i zaopiekować się psem po przejściach - mówi Patrycja Starosta z Grupy Ratuj. Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Opiekun w Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt
Właśnie ruszyła rekrutacja na tymczasowych opiekunów zwierząt, którzy zamieszkają z nimi w domu. Dla kogo jest ta funkcja? Dla osób, które kochają zwierzaki i lubią towarzystwo.
"Będziesz mieć swoją prywatną przestrzeń, ale zamieszkasz w domu, w którym będzie dużo zwierząt na wspólnej przestrzeni i będą obecni też inni ludzie o podobnych zainteresowaniach. Do dyspozycji będzie też wspólna przestrzeń do dyskusji i duża dawka pozytywnej energii. To miejsce, w którym będziesz mógł bez ograniczeń pomagać zwierzakom i dawać równe szanse wszystkim zwierzętom bez względu na ich przeszłość" - wyjaśniają twórcy Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt.
Czy zamieszkanie w domu socjalnym jest płatne?
Jak długo będziesz mieszkać w domu socjalnym? Tyle, ile będziesz chciał(a), ale przez minimum rok. Jak tłumaczą pomysłodawcy domu, nie są w stanie utrzymać sami tej inicjatywy, dlatego najem pokoi będzie płatny. Zapewniają jednak, że opłata ma być niższa niż przeciętne wynajęcie pokoju we Wrocławiu.
Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt posiada dyskretny ogród, a w pobliżu są tereny spacerowe. - Panuje tu cisza i dobra atmosfera. Pokoje są wyposażone i świeżo wyremontowane. To kameralna przestrzeń, są tu tylko 3 pokoje. Tu jest po prostu fajnie! - zachęcają pomysłodawcy Domu.
Chcesz zostać opiekunem zwierząt? Aplikuj!
Jeśli chcesz zostać opiekunem tymczasowym i zamieszkać w socjalnym domu dla zwierząt, wypełnij ankietę.
Jeśli masz dodatkowe pytania, możesz w tej sprawie skontaktować się z przedstawicielami stowarzyszenia pisząc maila na adres redzinska2024[at]gmail.com. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia 2024 r.
Oficjalne otwarcie Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt
Co o projekcie Grupy Ratuj sądzą internauci. Reakcje pod ich postem na Facebooku są bardzo pozytywne.
- "Wspaniale, oby więcej takich miejsc kiedyś powstało" - napisała Klaudia.
- "Supersprawa! Mnóstwo ludzi chciałoby zwierzaka, ale nie może go posiadać z względu na to, że wynajmują mieszkania lub pokoje i właściciele się nie zgadzają na zwierzęta" - zauważyła Małgorzata.
- Paweł dodał: "Pomysł rewelacyjny. W tym planie jest tylko jeden słaby element. Człowiek. Nie mam wątpliwości, że pojawią się osoby zainteresowane tanim wynajmem pokoju, ale już niekoniecznie miłością do zwierząt. Musicie być czujni".
Oficjalne otwarcie domu przy Rędzińskiej 59 zaplanowane jest na sobotę 6 kwietnia w godz. 10.00-15.00. To doskonała okazja do porozmawiania z wolontariuszami o idei tego projektu, działań stowarzyszenia, podopiecznych do adopcji i innych form pomocy. Przy samym domu będzie prowadzony bazarek na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Grupa Ratuj. Będzie można wylicytować akcesoria dla pupili i nie tylko.
Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Grupa Ratuj
Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt GRUPA RATUJ powstało w 2018 roku z inicjatywy osób, które kochają zwierzęta. "Marzy nam się świat, w którym każde zwierzę jest dobrze traktowane, szanowane i kochane" - piszą na swojej stronie internetowej. Ich siedziba znajduje się przy ul. Krzemienieckiej we Wrocławiu. Na co dzień organizują m.in. adopcje i domy tymczasowe dla psów i kotów. Obecnie mają ich ok. 30-40, głównie we Wrocławiu i okolicy.