Jednym z klasyków jest Paley Park w centrum Manhattanu. – Usytuowany tuż przy ulicy, zachęca do odwiedzin – sporym atutem jest przy tym wodospad, płynący na tylnej ścianie parku – to gratka dla przechodniów, a szczególnie dzieci – podano na portalu miasto2077.pl.
Parki kieszonkowe we Wrocławiu
Przykładem parku kieszonkowego we Wrocławiu może być Ptasi Zagajnik (na zdjęciu poniżej), wykonany za 330 tys. zł. w ramach WBO 2014. Na nowym skwerze na Gajowicach, u zbiegu ul. Zaporoskiej, Lubuskiej i Skwierzyńskiej, wybudowano ścieżki, założono trawniki, są nowe ławki, urządzenia do ćwiczeń i oświetlenie.
– Przychodzą nie tylko okoliczni mieszkańcy, przyjeżdżają też z innych osiedli. Spacerują, ćwiczą na siłowni i zazdroszczą nam tego miejsca – mówi 88letni Zbigniew Semka, lider projektu.
Kolejne parki kieszonkowe we Wrocławiu powstaną w ramach unijnego projektu Grow Green, który dotyczy łagodzenia skutków ekstremalnych zjawisk pogodowych poprzez wprowadzanie zielonych stref np. parków kieszonkowych. W 2016 r. Wrocław znalazł się w gronie laureatów tego projektu i na jego realizację otrzyma 12 mln zł.