Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
„Zielona energia” ze stadionu pozwoli zredukować emisję dwutlenku węgla o ponad 420 ton rocznie. Właśnie tyle gazu, który negatywnie wpływa na zmiany klimatyczne, powstałoby przy wytwarzaniu tej samej ilości energii w elektrowni opalanej węglem. Tymczasem dzięki wartej 2,3 mln zł inwestycji powstanie czysta i bezpłatna energia.
Farma fotowoltaiczna na Tarczyński Arenie już w grudniu 2022 r.
Zarząd spółki Stadion Wrocław oficjalnie podpisał umowę z wykonawcą – firmą Inplag sp. z o. o., należącą do Grupy Atlas Ward Polska.
Galeria zdjęć
Oznacza to, że we wrześniu rozpoczną się prace montażowe na najwyższej kondygnacji parkingu wielopoziomowego przy Tarczyński Arenie Wrocław. Całość prac ma zakończyć się w grudniu 2022 r.
17 kilometrów przewodów, 1240 paneli
Łącznie zainstalowanych zostanie 1240 paneli fotowoltaicznych o mocy 485 W każdy.

Gigantyczną skalę inwestycji oddaje długość niezbędnych przy montażu kabli elektrycznych – aby uruchomić instalację trzeba będzie położyć ponad 17 kilometrów przewodów.
Rekordowe miesiące wrocławskiego stadionu
W pierwszym półroczu 2022 roku spółka Stadion Wrocław uzyskała rekordowy przychód, ponad 10 mln złotych, z czego tylko w czerwcu prawie 4 mln. To niemal dwukrotnie lepszy wynik niż w latach przed pandemią. Na przełomie maja i czerwca na Tarczyński Arenie odbyło się 14 różnorodnych imprez: od meczu Polska – Walia w ramach Ligi Narodów UEFA, przez koncert Dawida Podsiadły, Kings of Leon, Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, Ultrace, aż po finał Tarczyński Arena Cup.
Instalacja zajmie miejsce postojowe dla 264 samochodów, jednak dzięki wcześniejszej reorganizacji parkingu pod esplanadą - w lipcu 2022 r. udostępniono 1196 dodatkowych miejsc. Tym samym liczba pojazdów, które mogą parkować przy Tarczyński Arenie Wrocław zwiększyła się w tym roku o 932 miejsca.

Wrocław stawia na fotowoltaikę i odnawialne źródła energii
W stolicy Dolnego Śląska zainstalowanych jest łącznie ponad 1400 instalacji fotowoltaicznych, które – z będącymi w trakcie realizacji – byłyby w stanie wyprodukować blisko 24 000 MWh, co wystarczyłoby na roczne oświetlenie 85 proc. wrocławskich ulic i chodników czy 15 takich obiektów jak Hala Stulecia.