Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Sezon letni na wrocławskich drogach potrwa do 31 października. Oczyszczaniem objęte będą przystanki, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi, przejścia podziemne, zieleńce, kosze uliczne, torowiska i pętle tramwajowe. Dodatkowo na wałach przeciwpowodziowych oraz w ich sąsiedztwie rozstawione zostaną 132 kosze. Stałym utrzymaniem objęta zostanie również Wyspa Słodowa.

Miesięczny koszt tych działań to blisko 40 tys zł. Powierzchnia na wyspie objęta sprzątaniem to niemal 24 tys. mkw.

Rekordowe powierzchnie objęte sprzątaniem
W tym roku sprzątanych będzie dużo więcej jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i przystanków. Liczba chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych wzrosła niemal o 100 proc. Będą sprzątane 2, 3 lub 5 razy w tygodniu.
Powierzchnia jezdni objętych cotygodniowym zmywaniem zwiększyła się o 46,6 tys. mkw., a zamiatanych raz w miesiącu o blisko 105,8 tys. mkw.

Teren sprzątanych parkingów wzrósł o ponad 20,6 tys. mkw. a ścieżek rowerowych o ponad 18,3 tys. mkw. Do tego dochodzi 1825 przystanków komunikacji miejskiej i 7104 kosze uliczne.
Czytaj także: Ulice, chodniki, przystanki, zieleńce. Ruszyło wiosenne sprzątanie Wrocławia [WIDEO, ZDJĘCIA]
Do obsługi sezonu letniego wykorzystywanych będzie 13 zamiatarek jezdniowych (w tym cztery napędzane gazem ziemnym), 5 zamiatarek małogabarytowych (w tym jedna elektryczna), 5 polewarek jezdniowych i 14 zamiatarek chodnikowych (w tym jedna elektryczna).
Wymieniono ponad 6000 szarych foczek
W kwietniu rozpoczął się nie tylko sezon letni, ale również okres obowiązywania nowych umów o utrzymanie czystości i porządku we Wrocławiu. W związku z tym na wrocławskich ulicach pojawiły się nowe kosze uliczne.