Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
- 8 marca: Uniwersytet Przyrodniczy (Kampus Grunwaldzki)
- 24 i 25 marca: Akademia Sztuk Pięknych
- od 25 marca do 20 czerwca: Uniwersytet Wrocławski
- 25 marca: Coventry University Wrocław
- 27–31 marca: Akademia Sztuk Pięknych
- 28 marca: Uniwersytet Medyczny
- 30 marca: Politechnika Wrocławska
- 1 kwietnia: Akademia Wychowania Fizycznego
- 13 kwietnia: Uniwersytet Przyrodniczy (Kampus Biskupin)
- 14 kwietnia: Akademia Wojsk Lądowych
- 17–27 kwietnia: Uniwersytet SWPS
- 18 kwietnia: Dolnośląska Szkoła Wyższa
Dni otwarte na każdej uczelni organizowane są w innym terminie, dzięki czemu można uczestniczyć w kilku wydarzeniach.
Jeśli chodzi o program, to uczelnie proponują spotkania z działami rekrutacji, wykładowcami, studentami, a nawet powiązanymi organizacjami. Dodatkowo organizowane są wykłady, wizyty w laboratoriach, wystawy, pokazy, a nawet gry miejskie.
Ponieważ w niektórych przypadkach termin wydarzenia jest jeszcze odległy (Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Wrocławski), a ilość atrakcji ogromna (Politechnika Wrocławska), szczegółów należy szukać na stronach poszczególnych uczelni – podajemy je w opisach.
8 marca: Uniwersytet Przyrodniczy (Kampus Grunwaldzki)
Dzień otwarty na UPWr rozpocznie się o godz. 10.00 w budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego. Wydarzenie otworzą, znani z uczelnianego TikToka, Kamila Kuźniak i Kamil Kempiński.
Po prezentacji oferty uczelni odbędą się krótkie wykłady w auli Jana Pawła II:
- Niech żywność będzie z Tobą
- Woda na skraju wyczerpania, czyli o co tyle hałasu?
- Wyginąć czy nie wyginąć – pszczele rozterki
- To pieski się operuje? Lasery i inne bajery w chirurgii weterynaryjnej
- Ostatnia baryłka ropy – co dalej?
Od godz. 12.00 studenckie koła naukowe pokażą, jakie badania prowadzą po wykładach. Zaprezentują m.in., jak izoluje się DNA, jak rozpoznać czaszki i czym są molekularne lody.
Kolejną atrakcją będzie gra terenowa, która rozpocznie się o godz. 12.30.
Na wydarzenia obowiązują zapisy tylko dla większych grup (np. całych klas) oraz na zwiedzanie klinik weterynaryjnych. W tych przypadkach należy dzwonić pod numer 71 320 10 75 lub napisać na adres rekrutacja[et]upwr.edu.pl.
Pozostałe wydarzenia - wykłady, pokazy, gra terenowa - dla uczestników indywidualnych nie wymagają zapisów.
Dzień otwarty na Uniwersytecie Przyrodniczym odbędzie się 8 marca w godz. od 10.00 do 13.30 w budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego przy placu Grunwaldzkim 24a.
24 i 25 marca: Akademia Sztuk Pięknych
Dni otwarte potrwają cały weekend. Przy stoiskach porozmawiacie o egzaminach wstępnych, konsultacjach i kursach przygotowawczych dla kandydatów oraz specyfice studiowania na ASP.
Organizowane będą spotkania z wykładowcami i oprowadzania po uczelnianych pracowniach w budynkach przy pl. Polskim 3/4 i Traugutta 19/21. Porozmawiacie też ze studentami różnych kierunków, w tym działającymi w ramach Samorządu Studenckiego.
Dni otwarte to dobra okazja do uczestniczenia w pokazach dmuchania i odlewania szkła, technik graficznych oraz formowania i odlewania obiektów rzeźbiarskich.
Program dostępny jest na stronie ASP.
od 25 marca do 20 czerwca: Uniwersytet Wrocławski
Uniwersytet Wrocławski nie organizuje jednego dnia otwartego. Każdy instytut lub wydział będzie prezentował się w wybranym przez siebie terminie. Ogólne informacje o uczelni i studiowaniu, zarówno dla kandydatów z Polski, jak i z zagranicy, opublikowane są na serwisie rekrutacyjnym.
- Instytut Historii Sztuki organizuje dzień otwarty 25 marca w godz. od 12.00 do 14.00 (przy ul. Szewskiej 36): w programie jest oprowadzanie po budynku, prezentacja projektów realizowanych przez naukowców i rozmowy na temat zasad rekrutacji.
- Instytut Psychologii organizuje dzień otwarty 25 marca w godz. od godz. 9.30 do 14.30

- Wydział Nauk Społecznych organizuje dzień otwarty 31 marca w godz. od 10:00 do 12:30 (w kampusie WNS, budynek 2/3, przy ul. Koszarowej 3/21): w programie spacer po kampusie, wykłady, warsztaty, pokaz debaty oksfordzkiej. W trakcie wydarzenia zapoznacie się z ofertą studiów i możliwościami aktywności studenckiej, również międzynarodowej.
- Instytut Historyczny organizuje dzień otwarty 31 marca w godz. od 9.30 do 14.45 (ul. Szewska 49): zaplanowano wykłady o historii i giełdę kół naukowych działających w Instytucie.
- Instytut Archeologii organizuje dzień otwarty 1 kwietnia w godz. od 11.00 do 12.30 (ul. Szewska 48, II piętro, sala 202): będą rozmowy o studiowaniu archeologii, prowadzonych pracach wykopaliskowych oraz aktywnościach, jakie można realizować w ramach koła naukowego.
- Instytut Matematyczny organizuje dzień otwarty 1 kwietnia w godz. od 11.00 do 14.00
- Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej organizuje dzień otwarty w dniach 13 i 14 kwietnia; przy czym w czwartek online, a w piątek stacjonarnie w budynku przy ul. Joliot-Curie 15;
- Instytut Filologii Germańskiej organizuje dzień otwarty 15 kwietnia w godz. od 10.00 do 12.00 przy pl. Nankiera 15b
Pliki do pobrania
- Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej organizuje dzień otwarty 21 kwietnia w godz. od 17.00 do 20.00 (patio przy ul. Szewskiej 50/51 lub, w zależności od pogody, sala 208 przy ul. Szewskiej 36): w programie prezentacja zainteresowań badawczych pracowników oraz działalności koła naukowego. Na zakończenie koncert zespołu Bardziej.
- Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska, Wydział Fizyki i Astronomii organizuje dzień otwarty 21 kwietnia (szczegóły będą podane później)
- Katedra Filologii Niderlandzkiej organizuje dzień otwarty 25 marca w godz. od 11.00 do 12.00 (ul. Kuźniczej 21-22, wejście od ul. Nożowniczej, sala 307): będzie prezentowany nowy program studiów, odbędą się też spotkania z przedstawicielami Ośrodka Kultury Niderlandzkiej oraz ze studentami niderlandystyki, w tym z członkami koła naukowego.
- Instytut Kulturoznawstwa organizuje dzień otwarty 20 czerwca w godz. od 16.00 do 18.00 (ul. Szewskiej 50/55): dzień otwarty zorganizowany jest w ramach corocznego święta kulturoznawstwa znanego jako Kulturnatywa.
Więcej informacji znajdziecie na stronie uczelni.
25 marca: Coventry University Wrocław
Podczas dnia otwartego na Coventry University Wrocław spotkacie wykładowców i weźmiecie udział w Subject Talks, czyli prezentacjach kierunków z ich wykładowcami.
Przedstawiciele uczelni opowiedzą o unikatowych cechach modelu kształcenia tego brytyjskiego uniwersytetu oraz procesie rekrutacji.
Nie zabraknie też okazji do spotkań z obecnymi studentami z Polski i z zagranicy.
Tego dnia otwarte będą wszystkie pracownie.
Więcej informacji znajdziecie na stronie uczelni.
27–31 marca: Akademia Sztuk Pięknych
Przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00 ASP zaprasza na dni otwarte online. Przedstawiciele poszczególnych wydziałów opowiedzą o zasadach przyjmowania na uczelnię:
- 27 marca z Wydziału Ceramiki i Szkła,
- 28 marca z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów,
- 29 marca z Wydziału Malarstwa,
- 30 marca z Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki,
- 31 marca z Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii.
28 marca: Uniwersytet Medyczny
W trakcie Dnia Otwartego UMW przewidziane są prezentacje dotyczące:
- zasad rekrutacji,
- oferty domów studenckich,
- stypendiów,
- wymian międzynarodowych.
Tego dnia spotkacie się ze studentami wszystkich organizowanych przez uczelnię kierunków – 10 z nich prowadzonych jest w języku polskim, a 2 w języku angielskim. Poznacie członków organizacji i stowarzyszeń działających na uczelni i wysłuchacie tematycznych wykładów.
Dzień otwarty na Uniwersytecie Medycznym odbędzie się 28 marca w budynku Centrum Naukowej Informacji Medycznej (CNIM), Biblioteka Główna ul. Marcinkowskiego 2–6.
Informacje o wydarzeniu będą wkrótce aktualizowane na uczelnianej stronie.
30 marca: Politechnika Wrocławska
W budynku C-13 (Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 23-25) odbędą ogólne spotkania z przedstawicielami 14 wydziałów PWr, w tym nowego Wydziału Medycznego. Obecni będą też pracownicy Działu Rekrutacji, Biura Karier oraz członkowie kół naukowych, które działają na uczelni.
Ponadto na I piętrze budynku C-13 będą organizowane spotkania i wyświetlane filmy o rekrutacji, uczelni i studiowaniu.
Każdy wydział PWr przygotował dodatkowe atrakcje:
- Wydział Architektury: zwiedzanie budynków i pracowni, zbiórka przed wejściem budynku E1 przy ul. Bolesława Prusa 53/55;
- Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego: pokazy i warsztaty na temat ruchów wody i towarzyszących mu zjawiskach w rzekach i kanałach; budynek A1, sala 57 przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 27;
- Wydział Chemiczny: wykłady tematyczne w budynku A2 przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 29; pokazy i wizyty w pracowniach w różnych lokalizacjach;
- Wydział informatyki i Telekomunikacji wykłady i prezentacje naukowców poszczególnych katedr; budynek C-1 przy ul. Janiszewskiego 11-17;
- Wydział Elektryczny wykłady o automatyce przemysłowej, elektromobilności i elektromechanice; różne lokalizacje;
- Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zwiedzanie laboratoriów i spotkania na temat geologii, surowców mineralnych i eksploatacji surowców (różne lokalizacje);
- Wydział Inżynierii Środowiska stoisko w budynku C-13 przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 23-25;
- Wydział Zarządzania wykłady tematyczne np. o wyborach konsumenckich, zarządzaniu i HR; budynek B-4 przy ul. Łukasiewicza 5;
- Wydział Mechaniczno-Energetyczny wykłady i prezentacje w laboratoriach; różne lokalizacje;
- Wydział Mechaniczny pokazy w laboratoriach automatyki, spawalnictwa, inżynierii biomedycznej, druku 3D, robotyki, maszyn i pojazdów (przewidziane są tylko dwie tury, pierwsza w godz. od 10.00 do 12.00; druga w godz. od 12.00 do 14.00;
- Wydział Podstawowych Problemów Techniki wykłady i zajęcia w laboratoriach np. fizyki doświadczalnej, technologii kwantowych, manipulantów optycznych i spektroskopii laserowej; różne lokalizacje;
- Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów prezentacje, wykłady i zajęcia w laboratoriach; w wydarzeniu może uczestniczyć 5 grup po 15 osób; budynek C-1 przy ul. Janiszewskiego 11-17;
- Wydziału Matematyki wykłady w budynku C-19 przy ul. Hoene-Wrońskiego 13C.
Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie uczelni.

1 kwietnia: Akademia Wychowania Fizycznego
Uczelnia przygotowała kilka form drzwi otwartych.
- Spotkanie stacjonarne rozpocznie się o godz. 11.00 na głównym kampusie uczelni w kompleksie Stadionu Olimpijskiego w budynku P-4. Przedstawiciele wydziałów i jednostek działających na uczelni odpowiedzą na pytania dotyczące zasad rekrutacji i dostępnych kierunków, wymian zagranicznych, kół naukowych, samorządu studenckiego, klubie sportowym i zespole pieśni i tańca. Będą też pokazy i konkursy. Spotkanie zakończy oprowadzanie po kampusie.
- Spotkanie online w językach polskim i ukraińskim (projekt Welcome to AWF) będzie trwało od w godz. 9.00 do w godz. 11.00 na platformie zoom.

13 kwietnia: Uniwersytet Przyrodniczy (Kampus Biskupin)
Dzień otwarty na kampusie Grunwaldzkim odbył się 8 marca, 13 kwietnia UPWr organizuje spotkanie na kampusie Biskupin Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności przy ul. Chełmońskiego 37/41. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 14.00.
W programie jest zwiedzanie kampusu, w tym laboratoriów, sal dydaktycznych i Europejskiej Pasieki Miejskiej. Oprócz tego będą:
- wykłady na temat żywności, dostępu do wody i nowoczesnych metod leczenia stosowanych w chirurgii weterynaryjnej;
- pokaz kuchni molekularnej (z opcją spróbowania przygotowanych przysmaków);
- stoiska, przy których przedstawiciele kół naukowych UPWr i organizacji studenckich opowiedzą o swojej aktywności.
W ramach dnia otwartego odbędzie się też gra terenowa z nagrodami.
14 kwietnia: Akademia Wojsk Lądowych
Wydarzenie zacznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 15.00.
Podczas dnia otwartego nie tylko zapoznacie się z ofertą edukacyjną Akademii, ale też z zasadami rekrutacji na studia wojskowe i cywilne. Poznacie bazę dydaktyczno-naukową uczelni i działalność uczelnianych organizacji studenckich. To też możliwość spotkania z podchorążymi, którzy przedstawią zalety studiowania na Akademii.
Zobaczcie zdjęcia z po poprzednich dni otwartych na AWL.
17–27 kwietnia: Uniwersytet SWPS
Uczelnia organizuje spotkania informacyjne w formie 16 webinariów. Link do transmisji poszczególnych wydarzeń można otrzymać po rejestracji na stronie SWPS-u. Poszczególne spotkania odbędą się:
- 17 kwietnia: studia azjatyckie w godz. 17.00–18.00, zarządzanie, HR w godz. 18.30–19.30,
- 18 kwietnia: studia w języku angielskim w godz. 17.00–18.00, życie publiczne w godz. 18.30–19.30,
- 19 kwietnia: filologia angielska w godz. 17.00–18.00, iberystyka i italianistyka w godz. 18.30–19.30,
- 20 kwietnia: skandynawistyka w godz. 17.00–18.00, psychologia w Krakowie w godz. 18.30–19.30,
- 24 kwietnia: School of Form (projektowanie) w godz. 17.00–18.00, psychologia w godz. 18.30–19.30
- 25 kwietnia: kulturoznawstwo w godz. 17.00–18.00, prawo w godz. 18.30–19.30,
- 26 kwietnia: psychologia i informatyka w godz. 17.00–18.00, dziennikarstwo, branding i social media w godz. 18.30–19.30,
- 27 kwietnia: informatyka w godz. 17.00–18.00, grafika w godz. 18.30–19.30.
18 kwietnia: Dolnośląska Szkoła Wyższa
W ramach dnia otwartego na uczelni odbędą się spotkania z rektorem i Biurem Rekrutacji. Dowiesz się, jak wygląda proces rekrutacyjny oraz jakie dokumenty należy złożyć i kiedy.
W programie będą też warsztaty i wykłady, m.in. z zakresu psychologii w biznesie, kryminologii, kosmetologii, dietetyce, dziennikarstwie i projektowaniu gier.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 14.00. Obowiązują zapisy.