Będą podwyżki pensji w MPK Wrocław
Średnio o 800 zł na osobę – tyle więcej do wypłaty będą mieli od 1 kwietnia pracownicy wrocławskiego MPK. Do tego po 500 zł w trzech równych ratach jednorazowo. To nie zapowiedź prima aprilisu. Rokowania zostały zakończone, a porozumienie podpisane.
Czytaj na s. 3

Jak zgłosić projekt do WBO 2024 w czterech krokach
Wiesz, czego brakuje we Wrocławiu albo na Twoim osiedlu? Opisz to jak najzwięźlej i jak najbardziej obrazowo, i zgłoś do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – edycja na rok 2024. Rekrutacja wystartowała i potrwa do 19.02. Projekt najłatwiej jest zgłosić przez internet. Pokazujemy, jak to zrobić – krok po kroku.
Czytaj na s. 5

Ruska niczym oranżeria w środku miasta
Ulica Ruska to jedna z bram centrum miasta. Poznaliśmy koncepcję jej rewitalizacji. Ma być zielono-błękitna, ale z zachowaniem najważniejszych elementów historii. Zielona, bo z drzewami i roślinnością wiszącą, błękitna, bo z wykorzystaniem wód opadowych.
Czytaj na s. 6

TOP wrocławskich inwestycji
Z inwestycji zrealizowanych w latach 2019-2023 – podczas mijającej kadencji samorządu – wybraliśmy największe. Nie oznacza to, że pozostałe są mniej ważne. Nie da się jednak pokazać wszystkich z 1500 przedsięwzięć. Zaczynamy od 7 największych z każdej kategorii, a dalej omawiamy kilkadziesiąt kolejnych. Każdy ma zapewne swoją ulubioną, my musieliśmy przyjąć jakieś kryterium: jest nim duża kwota wydana na realizację.
Czytaj na s. 9-12

Terapia Śmiechem, Melodie Marzeń i Disco lat 80.
We Wrocławiu seniorzy się nie nudzą, a zwłaszcza w styczniu mają powód do świętowania i zabawy. Z okazji Dnia Babci (21.01) i Dnia Dziadka (22.01) zaplanowano w mieście wiele wydarzeń, bo to szczególna okazja, by zadbać o dobre relacje międzypokoleniowe. Nie zabraknie też balu karnawałowego.
Czytaj na s. 16

Księżyc pełen jaskiń. Czy można je wykorzystać?
Jaskinie lawowe na Księżycu mogą w przyszłości być nie tylko dobrym miejscem do prowadzenia badań, ale także posłużyć jako schronienia. Ale czy będą bezpieczne? Problemem wytrzymałości ich stropów zajmuje się dr inż. Marcin Chwała z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.
Czytaj na s. 18

Co słychać na wrocławskich osiedlach?
STRACHOCIN-SWOJCZYCE-WOJNÓW: Smocze Uroczysko nowym parkiem w mieście
Zielony teren, który rozciąga się pomiędzy Swojczycami a Strachocinem, niebawem stanie się Smoczym Uroczyskiem, gdzie jeszcze bardziej będzie można obcować z przyrodą. Na pomysł zagospodarowania tego miejsca wpadli sami mieszkańcy osiedla.
PRZEDMIEŚCIE ŚWIDNICKIE: Królewski efekt remontu kamienicy z XIX wieku
Kamienica z niesamowitą klatką schodową, którą wybudowano około 1880 roku, znajduje się przy ulicy Lelewela 12 we Wrocławiu. Cudem zachowane wnętrza przeszły remont, a efekt zwala z nóg, wnętrze wygląda jak w pałacu.
Czytaj na s. 13
Ponadto w najnowszym numerze biuletynu
- Kto nowym Honorowym Obywatelem Wrocławia?
- Od najmłodszych lat uczą się otwartości na świat
- Uczniowie XVII LO już ćwiczą w odnowionej sali
- Ten zabieg pomaga pacjentom chorym na serce
- INFORMATOR OSIEDLOWY: Huby
- Witajcie w innej bajce – recenzja filmu
- Bez nowej wysokiej zabudowy w rejonie Bonczyka
- Ulica Zemska na Nowym Dworze gładka jak stół
- SPORT. Czy pociąg Play-off odjeżdża ze stacji?