Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Członkowie Fundacji Siwy Dym prowadzą zajęcia dla kobiet, które ukończyły 60. rok życia i walczą z depresją. Zadanie to realizują, łącząc regularną aktywność fizyczną, relaksację, edukację prozdrowotną z aktywizacją społeczną. Jak to dokładnie wygląda?
Innowacyjny program: nurt biopsychospołeczny
Seniorki przychodzą do Fundacji dwa razy w tygodniu. Uczestniczą w zajęciach, podczas których rozmawiają, relaksują się i ćwiczą. Nie ma podziału na zajęcia fizyczne i terapeutyczne. I to jest innowacja.
Zobacz zdjęcia z zajęć ruchowo-edukacyjnych:
Wirtualny ogród terapeutyczny
– Nasze podopieczne korzystają również z wirtualnego ogrodu terapeutycznego. Skuteczność tej metody relaksacyjnej potwierdzają badania studentów Akademii Wychowania Fizycznego – mówi prof. Joanna Szczepańska-Gieracha.
Panie zakładają gogle i przenoszą się do ogrodu. Przez 20 minut uczestniczą w terapeutycznej opowieści, która przynosi im ukojenie, i malują relaksujące mandale.

Niech idea idzie w świat
Fundacja współpracuje z Akademią Wychowania Fizycznego oraz Polskim Instytutem Ericksonowskim. Oprócz zajęć prowadzi też działalność szkoleniową i naukową.
– Liczymy, że podczas stażów i praktyk wykształcimy nową kadrę. Chcemy propagować nasz sposób walki z depresją – mówi prof. Joanna Szczepańska-Gieracha. – Zaprosiliśmy też do nas prezydenta Wrocławia, aby zobaczył, jak wygląda nasz zwykły dzień, jak działamy.
Prezydent przyjął zaproszenie w poniedziałek 15 stycznia. Uczestniczył w zajęciach z seniorkami, rozmawiał z podopiecznymi Fundacji. Skorzystał również z wirtualnego ogrodu terapeutycznego.