Przed nami prelekcje dla młodzieży i seniorów, wywiady i warsztaty oraz spotkania. Przy ul. Świdnickiej można oglądać wystawę poświęconą kampanii.
Podnieść poziom akceptacji i zrozumienia
Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej postrzegania zdrowia psychicznego. Priorytetem jest wzrost poziomu akceptacji i zrozumienia dla osób w kryzysie psychicznym, a także przekazanie wiedzy na temat odpowiednich reakcji oraz wskazania konkretnych miejsc pomocy dla osób ze szczególnymi potrzebami psychicznymi.
- Stawiamy kolejny krok naszej wrażliwości. Taką kampanią, edukacją w środku miasta chcemy otworzyć nasze oczy na to, że są osoby które potrzebują przełamania naszej bariery w sobie, czasami wystarczy odrobina więcej naszej cierpliwości, czasu, wysłuchania - mówi Dominik Golema, Dyrektor Biura Wrocław Bez Barier.
Plakaty, wywiady, filmy, wystawa, prelekcje i warsztaty
Kampania obejmuje: plakaty, wywiady, wystawę, prelekcje i warsztaty, których spójny przekaz ma poszerzać wiedzę związaną z potrzebami osób w kryzysie psychicznym. Jej formuła kładzie nacisk na zrozumienie potrzeb tych osób - zarówno dzieci jaki i dorosłych. By urealnić przekaz, w ramach kampanii powstały filmy prezentujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia z niepełnosprawnościami psychicznymi: depresją, stanami lękowymi, borderline i afazją.
Galeria zdjęć
Kampania ZNIKAM-GUBIĘ SIĘ-TRACĘ-UCIEKAM jest efektem spotkań wrocławskiej Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności
Grupa branżowa powstała w listopadzie 2018 roku i tworzy ją ponad 30 wrocławskich organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych oraz grono ekspertów i ekspertek z obszaru szeroko rozumianej niepełnosprawności i dostępności. W imieniu grupy branżowej za kampanię odpowiadają: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Federacja Kibiców Niepełnosprawnych. Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS Wrocław i są zlecone przez Gminę Wrocław.
ZNIKAM-GUBIĘ SIĘ-TRACĘ-UCIEKAM to kontynuacja zeszłorocznej kampanii dedykowanej osobom ze szczególnymi potrzebami pod nazwą „Niepełnosprawność. Niewidzialność? To ja!”.
Lista placówek, które zapewniają wsparcie osobom w kryzysie psychicznym: „Miejsca pomocy medycznej i wsparcia środowiskowego dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej oraz ich rodzin/opiekunów.”
Więcej szczegółów kampanii można znaleźć na stronie wro-ngo.pl.
Źródło: Urząd Miejski Wrocławia