Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Program Nasz Wrocław istnieje od 2019 roku. Od tej pory przystąpiło do niego 322,5 tysiąca użytkowników, którzy skorzystali z darmowych lub tańszych biletów do blisko 80 najważniejszych wrocławskich atrakcji. Tylko w 2024 r. dołączyło do niego 45 tys. nowych użytkowników.
Oszczędności z programem Nasz Wrocław
Udział w programie Nasz Wrocław pozwala zaoszczędzić na wejściówkach do wrocławskich atrakcji oraz biletach komunikacji miejskiej. Więcej, z Naszym Wrocławiem aż do jedenastu atrakcji (m.in. Hydropolis, Visitor Center Hali Stulecia, CH Zajezdnia czy ZOO Wrocław) wejście jest bezpłatne.
Jeszcze więcej korzyści daje udział w programie Nasz Wrocław MAX dla osób nie tylko rozliczających się we Wrocławiu, ale i zameldowanych w stolicy Dolnego Śląska. Korzysta z niego już blisko 63 tys. osób. Z programem Nasz Wrocław MAX katalog atrakcji, do których wejścia są bezpłatne, rozrasta się do 22 (to m.in. Ogród Japoński, Muzeum Teatru czy lodowisko na Tarczyński Arena).
W ramach Naszego Wrocławia mniej się wyda u ponad 70 partnerów programu. Ulgi sięgają nawet do 50 procent, a tańsze są m.in. bilety na wydarzenia w Capitolu, we Wrocławskim Teatrze Współczesnym czy Narodowym Forum Muzyki.
To także zniżki na zajęcia w miejskich instytucjach kultury czy u partnerów prywatnych: w restauracjach, u fryzjerów czy optyków.
Korzystając z tej formuły można kupić roczną kartę do ZOO we Wrocławiu w cenie jednorazowego wstępu czy roczny karnet VIP do Aquaparku za pół ceny.
W ostatnich 12 miesiącach najpopularniejszymi atrakcjami zwiedzanymi z Naszym Wrocławiem były:
- w ramach bezpłatnych wejść – ZOO (ponad 38 tys. wejść) i Aquapark (ponad 18 tys. wejść);
- ze zniżkami – Teatr Muzyczny Capitol (ponad 8 tys. wejść) i NFM (ponad 6 tys. wejść).
Z Naszym Wrocławiem można uzyskać dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli oraz Młodzieżowych Domów Kultury.
Miasto budują podatnicy
Skarbnik Wrocławia podkreśla, że w 2023 r. podatki z CIT i PIT stanowiły 30 procent całości budżetu. Natomiast w przyszłym roku - po zmianach, jakie samorządowcy wypracowali z rządem, do kasy miasta trafi jeszcze więcej pieniędzy. Zgodnie z planem budżetu na 2025 rok zakładane wpływy sięgną aż 4,5 mld złotych, co stanowi ponad połowę budżetu.

- Te pieniądze wracają do mieszkańców w formie miejskich inwestycji. Przeznaczamy je na budowę między innymi nowych tras tramwajowych, dróg, placówek edukacyjnych - wylicza Marcin Urban.
Program Nasz Wrocław to forma wzajemnej lojalności
Radosław Michalski, dyrektor Departamentu Marki Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia mówi, że od początku programu wrocławianie korzystający z benefitów zaoszczędzili dzięki temu ok. półtora miliarda złotych.

- Program Nasz Wrocław to forma wzajemnej lojalności. Dzięki wrocławianom płacącym podatki zyskuje budżet miasta, a miasto odwdzięcza się oferując tańsze lub darmowe wejściówki – mówi Radosław Michalski. – Cieszymy się, że wrocławianie często korzystają z oferty instytucji kultury.
DCF dołącza do programu. Dobre kino w dobrej cenie
Od listopada uczestnicy programu Nasz Wrocław mniej zapłacą za bilet na seanse w Dolnośląskim Centrum Filmowym. – W pierwszym miesiącu naszego udziału w programie Nasz Wrocław widzimy, że codziennie korzysta z tej formuły średnio dziesięć osób - mówi Magdalena Klich-Kozłowska, dyrektorka DCF. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku, przy okazji podsumować, to DCF będzie w TOP 3 instytucji kultury najpopularniejszych wśród użytkowników programu Nasz Wrocław.
Szefowa DCF podkreśla, że jej instytucja proponuje kino ambitne, art-hous’owe, studyjne. W repertuarze są często pokazy specjalne, przedpremierowe. DCF regularnie organizuje seanse tematyczne połączone ze spotkaniami z artystami.
Jak przystąpić do programu Nasz Wrocław?
Z programu Nasz Wrocław mogą skorzystać osoby, które rozliczają podatek w mieście. Aby do niego przystąpić, wystarczy pobrać aplikację na telefon z Androidem lub systemem iOS, by mieć „kartę” Nasz Wrocław zawsze przy sobie.
Dla osób niekorzystających z telefonu jest opcja uzyskania plastikowej karty Nasz Wrocław.

- aby korzystać ze zniżek, musimy potwierdzić Status Podatnika. Wystarczy wpisać w aplikacji mobilnej numer UPO, który znajdziemy w deklaracji PIT. Możemy również okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT wraz z potwierdzeniem złożenia przez czat wideo z konsultantem lub stacjonarnie w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Kotlarskiej;
- aby uzyskać Status Nasz Wrocław MAX, musimy dodatkowo potwierdzić fakt zameldowania na pobyt stały we Wrocławiu. Zrobimy to okazując dokument przez czat wideo, stacjonarnie w Centrum Obsługi Mieszkańca lub elektronicznie – przesyłając informację o zameldowaniu za pośrednictwem e-PUAP lub gov.pl.