Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontakt z policją został maksymalnie uproszczony. Wystarczy dowolne urządzenie wyposażone w przeglądarkę i dostęp do internetu. Może to być smartfon, tablet, komputer. Nie trzeba zakładać konta, ani nigdzie się logować. Zgłoszenie można wysłać szybko i anonimowo.
Krajowa Mapa Zagrożeń. Jak działa? Jak zgłosić wykroczenie?
Wystarczy wejść na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po jej załadowaniu, wyświetli się mapa Polski.

Po kliknięciu w znak plus w prawym dolnym rogu ekranu, wyświetlony zostanie katalog spraw, które można zgłaszać za pomocą platformy. Lista liczy 26 pozycji, to m.in.:
- akty wandalizmu,
- dzikie wysypiska śmieci,
- nieprawidłowe parkowanie,
- niewłaściwa infrastruktura drogowa,
- przekraczanie dozwolonej prędkości,
- grupowanie się małoletnich.
Można dodać samo zgłoszenie, ale policjanci zachęcają do tego, aby krótko opisać problem. To pomoże w rozpoznaniu sprawy. Zgłoszenie można uzupełnić o film lub zdjęcie.
Krok drugi: weryfikacja zgłoszenia na Mapie Zagrożeń
Zgłoszenie trafia do jednego z piętnastu komisariatów działających we Wrocławiu – zgodnie z lokalizacją zgłoszonego problemu.
Teraz czas na działanie
Efekty zgłoszenia mogą iść w kilku kierunkach. Sygnały o nagminnym przekraczaniu prędkości na wskazanym odcinku drogi mogą się skończyć częstszą obecnością patroli policji drogowej w tym rejonie lub nawet wnioskiem o zmianę oznakowania czy instalację progów zwalniających.
Źródło: materiały prasowe