wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza:

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Tak będzie wyglądał budynek po Solpolu. Przygotowania trwają
Kliknij, aby powiększyć
Zbliżenie na górną część elewacji budynku Noho Wrocław Roark Studio
Zbliżenie na górną część elewacji budynku Noho Wrocław

Na działce po Solpolu właściciel rozpoczął prace przygotowawcze. Postawi na niej blok z usługami na podstawie projektu, który powstaje w Sopocie. Przypominamy pierwsze wizualizacje koncepcyjne.

Reklama

Postmodernistyczny dom towarowy Solpol stał przy ulicy Świdnickiej od 1993 do 2023 roku. Wyburzyła go, za zgodą władz miasta, spółka Noho Invesment w Krakowa. Koparka jeżdżąca po placu wskazuje, że właściciel przygotowuje się do budowy. — Nie jest to właściwa realizacja. Informacje o harmonogramie przekażemy po wakacjach — zapowiada Karolina Gadzimska, dyrektor ds. marketingu.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Działka, na której stał Solpol, 24 czerwca 2024 Marek Księżarek
Działka, na której stał Solpol, 24 czerwca 2024

Noho Wrocław w trakcie projektowania

Na działce po Solpolu deweloper postawi budynek mieszkalny z usługami o nazwie Noho Wrocław. Prawdopodobnie będzie miał dodatki w rodzaju pokoju klubowego, sali kinowej, pomieszczenia do pracy wspólnej, strefy sportowej i wypoczynkowej.

Blok projektowany jest w Roark Studio w Sopocie. Architekci rok remu pokazali pierwsze koncepcje.

Elewację podzielono na trzy główne strefy: reprezentacyjną podstawę z charakterystycznymi rozłożystymi łukami, które będą zachęcać do wnętrza, zasadniczą bryłę z tektonicznymi modułami oraz ozdobne obłe zwieńczenie na dwóch ostatnich kondygnacjach.
Opis koncepcji architektonicznej Roark Studio

Podkreślili istotność relacji planowanego budynku z sąsiednim kościołem świętych Stanisława, Doroty i Wacława. – Zdecydowaliśmy się na współczesną interpretację tradycyjnej cegły, w jasnej piaskowej kolorystyce i podłużnych proporcjach – przybliżył Jakub Bladowski.

Nowy budynek, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków, musi być niższy od kościoła, tak aby nie zasłonił absydy widocznej z ulicy Świdnickiej.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl