Aż jedenaście pomieszczeń socjalnych w Przylądku Nadziei, w tym w pełni wyposażone kuchnie, przeszło gruntowną modernizację. To znacznie poprawi warunki pobytu w szpitalu rodzicom i opiekunom małych pacjentów kliniki.
Wyjątkowy szpital
Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej to największy w Polsce ośrodek hematologii i onkologii dziecięcej.
Dzięki stosowaniu nowoczesnych metod terapii, wyleczalność ostrych białaczek limfoblastycznych i chłoniaków nieziarniczych wynosi ponad 80 proc., a chłoniaków ziarniczych ponad 95 proc.
Galeria zdjęć
W 2022 r. przeprowadzono 90 procedur w Oddziale Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – to trzecie miejsce w Europie po Rzymie i Londynie. Klinika – jako pierwsza i jedyna w kraju – otrzymała certyfikat, który pozwala leczyć dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną za pomocą terapii genowej CAR-T. W 2022 r. zostało przeprowadzonych 11 terapii CAR-T.
Długie miesiące dochodzenia do zdrowia
Leczenie małych pacjentów kliniki jest procesem długotrwałym i często wiąże się z koniecznością równoczesnego pobytu rodziców i opiekunów, w niektórych przypadkach nawet przez kilkanaście miesięcy. Dlatego przestrzenie socjalne (kuchnie czy różne pomieszczenia zapewniające komfortowy pobyt rodzicom i opiekunom dzieci) są niezwykle ważne.
Założeniem było stworzenie przyjaznego środowiska dla całej rodziny.
– To, jak ważna jest bliskość rodziców podczas pobytu dziecka w szpitalu nie ulega wątpliwościom. Stres, nowe środowisko i trud walki o zdrowie wpływa na samopoczucie pacjentów, ale też całej rodziny, dlatego w ramach akcji zdecydowaliśmy się, aby wyremontować pokoje socjalne w których mogą być przygotowywane posiłki – mówi Krystyna Aldridge-Holc, prezes zarządu Fundacji Polsat.
Nowe meble w odnowionych pomieszczeniach
Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Polsat przy udziale firm: Procter & Gamble i Carrefour Polska, gruntownie odnowiono aż jedenaście pomieszczeń. Poza tym w pełni je umeblowano i wyposażono w niezbędne urządzenia, np. w kuchni.
