Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Zbierz drużynę pasjonatów
Zacznij od znalezienia opiekuna zespołu. Może to być nauczyciel lub inny dorosły. Zbierz kilkuosobową drużynę (od 2 do 5 osób) i rozejrzycie się dookoła w poszukiwaniu pytań, na które można odpowiedzieć przy pomocy eksperymentu badawczego. Co ważne – w dziedzinie chemii.
Zgłoś projekt w Universiadzie
Rozpisz swoje badanie na etapy i zgłoś projekt przez formularz. Formularz znajdziesz na stronie organizatora konkursu – firmy PPG. Czas na rejestrację w konkursie macie do piątku 9 lutego.
W przygotowaniach pomocny może okazać się Przewodnik po Universiadzie, który znajdziecie na tej stronie.
Zrób eksperyment i prześlij raport z badań
Zbadaj swoją hipotezę za pomocą eksperymentu. Spisz każdy krok swojej pracy tak, by powstał naukowy raport. Gotowy raport prześlij przez formularz na stronie konkursu. Macie na to czas do piątku 15 marca.

Zaprezentuj swoje wyniki na gali finałowej
Gala odbędzie się we Wrocławiu. O jej dokładnej dacie dowiecie się od organizatorów.
Jury podczas oceny waszych projektów, będzie uwzględniało kryteria takie, jak:
- innowacyjność danego projektu i zastosowanego rozwiązania,
- sposób prezentacji wyników, zarówno w raporcie, jak i na Gali,
- stopień trudności/skomplikowania przy projekcie,
- praca zespołowa.
Nagrody w Universiadzie
Spośród zespołów biorących udział w konkursie, Jury wybierze laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody pieniężne:
- za zajęcie pierwszego miejsca – 5000 PLN,
- za zajęcie drugiego miejsca – 2500 PLN,
- za zajęcie trzeciego miejsca – 1000 PLN.
Jakie projekty wygrały w poprzedniej edycji?
Pierwsza edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem, a jej uczestnicy zachwycili jurorów kreatywnością i zaangażowaniem. Wyróżnione projekty dotyczyły m.in. sferyfikacji żywności do zastosowania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, stworzenia receptury na jadalne mydło oraz pracy nad problemem chemicznego kodowania danych.
Inicjatorem oraz sponsorem konkursu jest firma PPG, a projekt realizowany jest we współpracy z wrocławskim oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego i pod patronatem Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.