Redakcja www.wroclaw.pl,
Edytuj w ACMS
Spotkanie konsultacyjne dotyczące urządzenia podwórka pomiędzy ulicami: Traugutta i Walońską.
Otworzy się w nowej karcieSpotkanie na temat umiejscowienia i rodzaju osłon śmietnikowych na podwórku pomiędzy Nową a Piotra Skargi.
Otworzy się w nowej karcieKonsultacje społeczne dotyczące koncepcji terenów zieleni wzdłuż powstającej Alei Wielkiej Wyspy pomiędzy ulicami: 8 maja, Dembowskiego, Kopernika i Mickiewicza.
Konsultacje społeczne dotyczące Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Wrocławia na lata 2023–2027 (Plan Transportowy Wrocławia).
Ogłoszenie o publicznych konsultacjach dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej Wrocławia zmieniającej uchwałę nr XXIII/500/16 Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie nadania nowego statutu Wrocławskiemu Centrum Zdrowia Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej.
Wspólne uprawianie warzyw, kwiatów, owoców czy ziół ma się stać łatwiejsze. W Wydziale Klimatu i Energii pracują właśnie nad procedurą zakładania ogrodów społecznych. Powstanie też mapa terenów, które można przeznaczyć na ogrody społeczne. To część działań zaplanowanych w projekcie FoodSHIFT2030 nastawionych na wspieranie zakładania ogrodów społecznych w mieście. Jednym z jego elementów były przeprowadzone w ubiegłym roku konsultacje społeczne.
W tym roku we Wrocławiu „podwórkowe” konsultacje odbyły się już 12 razy: m.in. na Starym Mieście, Przedmieściu Świdnickim i na Ołbinie. Opinie mieszkańców o konsultacjach są podzielone. Jedni mówią, że to strata czasu, a inni, że nareszcie ktoś ich pyta o zdanie. Czy warto w ogóle wszczynać duże debety o małych przestrzeniach?
Zapoznaj się z raportem konsultacji społecznych w sprawie procedury zakładania ogrodów społecznych.
Porównaj te same miejsca przed i po konsultacjach z 2019 roku. Wiele z tych zmian wprowadzono dzięki opiniom mieszkanek i mieszkańców.