Redakcja www.wroclaw.pl,
Edytuj w ACMS
Tramwajem wodnym poruszano się po Breslau jeszcze przed II wojną światową, a także po niej już w polskim Wrocławiu. Czy uzupełnienie komunikacji w mieście, w którym jest tak wiele rzek i mostów o tramwaj wodny jest możliwe i potrzebne? Swoje zdanie możesz wyrazić w konsultacjach.
Trwają prace nad Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym (STEŚ) budowy linii kolejowych nr 85 (Łódź-Sieradz) i nr 86 (Sieradz-Wrocław). Jak informują przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego – w miejscowościach przez które przebiegać mają tory, przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne z mieszkańcami. We Wrocławiu zaplanowano je na poniedziałek 15 listopada.
Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, gmina powinna zwiększać stopniowo udział autobusów zeroemisyjnych w swojej flocie. Które linie autobusowe najlepiej nadają się do elektryfikacji i ile będzie nas to kosztowało? Próbą odpowiedzi na te pytania jest opracowana na zlecenie miasta analiza. Właśnie ruszyły konsultacje społeczne tego dokumentu.
GPR, czyli Gminny Program Rewitalizacji, to strategiczny dokument, który pozwala planować i prowadzić proces rewitalizacji. Opisuje, jakie działania należy podjąć, by w perspektywie kilkunastu lat rozwiązać zdiagnozowane problemy lub przynajmniej zmniejszyć ich natężenie.
Spotkanie na temat zagospodarowania skweru w obrębie ulic: Zachodnia, Zielonogórska, Ścinawska, Lubińska
5 oraz 6 października zaplanowano spotkania konsultacyjne dla mieszkańców w związku z projektami realizowanymi w ramach programu Kolej+. Pierwsze dotyczy budowy drugiego toru i kolejnych przystanków na odcinku z Wrocławia do Kobierzyc, drugie m.in. odbudowy stacji Wrocław Świebodzki. Oba zostaną przeprowadzone w formie zdalnej, trwają zapisy na spotkania.
Miasto chce wspólnie z przyszłymi ogrodnikami zastanowić się, jak zakładać ogrody społeczne we Wrocławiu. Czy powinny to być miejsca otwarte dla wszystkich mieszkańców, czy tylko dla ogrodników? Komu powinny być udostępniane tereny pod ogrody społeczne? Indywidualnym osobom, grupom nieformalnym czy raczej grupom formalnym? – Odpowiedzi na te i inne pytania, udzielić mają konsultacje społeczne, które rozpoczęły się 28 września.
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przyszłości podwórka położonego między ulicami: Górnickiego, Benedyktyńską, Sępa-Szarzyńskiego i Sienkiewicza. Zapoznaj się z materiałami i podziel się swoją opinią na ten temat.
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie podwórka w kwartale ulic Uniwersyteckiej, Kuźnicznej, placu Uniwersyteckiego i Szewskiej. Chcemy zebrać rekomendacje, które posłużą do opracowania ostatecznej wersji koncepcji zagospodarowania tego terenu.