Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Głosujemy na maksymalnie 2 projekty, jeden osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Głosować może każdy mieszkaniec Wrocławia, bez względu na wiek, miejsce zameldowania czy obywatelstwo. Listę projektów na które można głosować w tym roku, znajdziecie tutaj.
WBO 2023 – jak i gdzie zagłosować
Głosować można od 22 września za pomocą formularza opublikowanego powyżej. Żeby zagłosować należy zaznaczyć wybrane projekty, uzupełnić wymagane dane i podać numer telefonu komórkowego.

Na podany numer zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym głos. Dopiero po wprowadzeniu w aplikacji do głosowania kodu aktywacyjnego głos zostanie zapisany w systemie. Głosujący nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.
Istnieje możliwość głosowania papierowego – numerowane karty będą wydawane mieszkańcom w Centrach Obsługi Mieszkańca na podstawie okazanego dowodu tożsamości. Karty do głosowania znajdziecie w:
- COM przy ul. Gabrieli Zapolskiej 4
- COM przy pl. Nowy Targ 1-8
- COM przy ul. Legnickiej 58 (CH Magnolia)
- COM przy al. Marcina Kromera 44
WBO 2023 – budżet i podział środków
Pula środków w tegorocznej edycji WBO to 31 mln złotych. 21 mln złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 10 mln zł - projektów osiedlowych.
Projekty osiedlowe to takie, które oddziałują tylko na jedno osiedle. Maksymalna wartość projektu osiedlowego to 1 milion złotych. We Wrocławiu jest 48 osiedli. Ich granice możecie znaleźć na mapie miejskiego geoportalu. Wejdźcie na stronę geoportalu i wybierzcie mapę „Osiedla Wrocławia”.
Większe, ponadosiedlowe projekty mogą mieć wartość do 3 milionów złotych. W tej kategorii zgłaszane są projekty i zadania inwestycyjne, z których korzystać będzie większa liczba osób – nie tylko mieszkańców jednego osiedla.
Co powstało w ostatnich latach we Wrocławiu dzięki WBO?
Możecie to sprawdzić na mapie miejskich inwestycji 2019-2023, wybierając filtrowanie wyników „tylko projekty WBO”. Parę przykładowych inwestycji znajdziecie także w naszej galerii zdjęć